Általános Iskola | Körzethatárok | ||
Művészeti Iskola | Hittanoktatás |
A tanulócsoportok jellemzői a 2024/2025. tanévben | Beíratkozás |
A 2024/2025. tanév első évfolyamos osztályának névsora |
Tisztelt Szülők!
Az általános iskolai beiratkozás során a szülőnek/törvényes képviselőnek az igazgató által hozott döntéssel szemben lehetősége van jogorvoslati kérelemmel élni a közléstől számított 15 napon belül. A határozatban közölt jogorvoslati tájékoztatás, illetve a jogi előírások szerint a kérelmet a döntést hozó intézménybe kell eljuttatnia a szülőnek/törvényes képviselőnek.
Jogorvoslati kérelem nyomtatvány
Tisztelt Szülők!
A 2024/2025. tanévre vonatkozó általános iskolai beiratkozást támogató, az előzetes jelentkezéshez is kapcsolódó tájékoztatót itt olvashatják.
Tájékoztató az étkezés megszervezéséről - 2024/2025. tanév
Az étkezés igénylése az Étkezés megrendelő nyomtatvány (iskola, kollégium) című dokumentum kitöltésével, majd e-mail üzenetben történő visszaküldésével történik. Amennyiben nincs lehetősége az elektronikus visszaküldésre, a megrendelőlap papír alapon a DIM pénztárában (Új Városháza, Debrecen, Kálvin tér 11.) – pénztári nyitvatartási időben – kitölthető és leadható.
Felhívjuk szíves figyelmét, hogy étkezés igénylése esetén minden köznevelési intézményben szükséges az ebédet tartalmazó étkezés megrendelése.
Kedvezményre való jogosultság esetén a 8. számú melléklet című nyilatkozatot kérjük kitölteni. Amennyiben rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, az ezt igazoló határozat minden oldalát szükséges mellékelni. Tartósan beteg, fogyatékos gyermek esetén szakorvosi igazolást kell benyújtani. A 3 vagy több gyermeket nevelő családok esetében a 8. sz. mellékleten kívül külön igazolás nem szükséges. Nevelésbe vett vagy utógondozói ellátásban részesülő gyermek esetén kérjük a 9. sz. melléklet kiállítását és megküldését is.
A diétás étkezés igénylése esetén csatolandó a Szülői/gondviselői/törvényes képviselő nyilatkozat diétás szolgáltatásról és a szolgáltatáshoz szükséges adatkezelésről nevű dokumentum, valamint a szakorvosi igazolás.
Az étkezés, illetve kedvezmény igénylő nyomtatványok leadási határideje: 2024. május 31. (Kollégista étkezők esetén a kollégiumi jogviszony igazolás megküldésének határideje: 2024. július 15.)
Tájékoztatjuk, hogy a nyomtatványok leadása megrendelésnek minősül, a végleges lemondásról írásban kell nyilatkozni!
Alkalmi étkezés lemondást legkésőbb tárgynapot megelőző munkanap reggel 9 óráig szükséges az élelmezésszervező felé jelezni telefonon, vagy e-mailben.
Az étkezési térítési díj megfizetése csoportos beszedéssel történik. Kérjük, hogy a megbízást számlavezető bankjánál 2024. július 15-ig intézni szíveskedjen!
Az étkeztetéssel kapcsolatos információk, nyomtatványok, a csoportos beszedéssel kapcsolatos tájékoztató és az élelmezésszervezők elérhetősége a https://etkeztetes.diminfo.hu internetes oldalon megtalálható.
Debreceni Intézményműködtető Központ
étkeztetési részlege
Iskolába hívogató
A Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1978 óta működik. Megalakulása óta a szakmai fejlesztés, az új kipróbálásának igénye jellemzi az iskola pedagógiai tevékenységét. Helyi pedagógiai programja az alapvető készségek és képességek, kulcskompetenciák biztos kialakítását tűzte ki célul. A gyermek számára a pedagógusok igyekeznek minél szélesebb körű lehetőséget biztosítani felzárkóztatásra, tehetséggondozásra és a szabadidő hasznos eltöltésére. Differenciált bánásmóddal, a tanulók aktuális tudásához igazodó tanórákkal, a szaktárgyi szakkörökkel, a felzárkóztató foglalkozásokkal lehetőséget nyújtanak az ismeretek begyakorlására, a problémamentes továbbhaladás biztosítására.
![]() |
- 2004 szeptemberétől összetett közoktatási intézményként működik, amelyben 8 osztályos általános iskolai képzés és alapfokú művészetoktatás folyik.
- A művészetoktatás 2008. évben kiváló minősítést kapott.
- 2009 óta az iskola Tehetségpont. 2011-ben és 2014-ben is elnyerte a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács által adományozott Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet a matematika-, idegen nyelv oktatás, sport és művészetoktatás területen.
- 2013-ban az Örökös ÖKOISKOLA cím elnyerését követően az egész intézmény kiemelt feladata a környezeti - és egészségnevelés.
- 2016 szeptemberében megkezdődött a mérési és fejlesztési rendszer kialakítása az intézményben, mely segítségével a kritikus kognitív készségek egyénre szabott mérését és fejlesztését eredményesen végezzük.
![]() |
A tanulócsoportok jellemzői a 2024/2025. tanévben
Az alkalmazott módszer jellemzői
- Az alsó tagozatban nagyfelmenő rendszerben, tantárgycsoportos oktatás folyik.
Minden osztályt legalább két tanító vezet, úgy, hogy a tantárgyakat és a szabadidős tevékenységeket is megosztják egymás között. Ennek következtében a szülők mindkét tanítóval találkozhatnak személyesen egy héten belül, amikor délután jönnek gyermekükért.
- Az olvasástanítás a hagyományos elemző – összetevő (analitikus – szintetikus) módszerrel történik, azaz a gyermek az egyes betűk összekapcsolása útján, egyéni képességeinek megfelelő tempóban tanul meg olvasni.
- A különleges bánásmódot igénylő tanulókat fejlesztőpedagógusok is segítik. Egyéni bánásmóddal, differenciált óraszervezéssel igazodnak tanulóik képességeihez.
- Az intézmény valamennyi osztályában nagy hangsúlyt fektetnek a képességfejlesztésre, a kritikus kognitív készségek (számolási-, olvasás-, íráskészség) fejlesztésére.
![]() |
Idegen nyelv (kezdő évfolyama: 1. évf., emelt óraszám: 5. évf.)
Az első évfolyamtól minden osztályban heti egy órában angol vagy német nyelv választható.
5. évfolyamtól az angol nyelvet emelt óraszámban is tanulhatják a tanulók.
A német nyelvet választó tanulók 5. osztálytól, teljesítményüktől függően, szakkör formájában felvehetik az angol nyelvet 2. idegen nyelvként.
A tanulók csoportbontásban tanulhatják az idegen nyelvet, melynek célja elsődlegesen az alapfokú nyelvvizsga letétele.
Emelt szintű matematikaoktatás (kezdő évfolyam: 5. évf.)
Emelt szintű matematikaoktatás 5. évfolyamtól kezdődően heti 5 órában valósul meg.
Digitális kultúra(kezdő évfolyam: 3. évf.)
A második évfolyamtól heti 1 órában digitális kultúrát tanulhatnak a gyerekek.
Egészségtan oktatás (kezdő évfolyam: 1. évf.)
1-8. évfolyamon a tantárgyakba beágyazva egészségtan oktatás folyik. Az intézményben a teljeskörű egészségnevelési program keretében megvalósuló egészségtan oktatást az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet a Jó gyakorlatok közé sorolta.
Természettudományos irányultság (kezdő évfolyam: 1. évf.)
Valamennyi évfolyamon kiemelt figyelmet fordítunk a természettudományok népszerűsítésére. Örökös Ökoiskolaként szoros kapcsolatban állunk az AGÓRA Tudományos Élményközponttal, ahol rendhagyó órákon vehetnek részt tanulóink.
Mérési és fejlesztési rendszer (kezdő évfolyam: 1. évf.)
A mérési és fejlesztési rendszer segítségével minden gyermeknél az alapvető készségeket, az ún. kritikus kognitív készségeket tervszerűen, egyénre szabottan fejlesztik az intézmény pedagógusai.
Egyéb, az iskolára jellemző specialitás
- 1-8.évfolyamig biztosítunk napközit.
- A tanítás 8 órakor kezdődik, ügyeletet reggel 6:45-től, délután 16 - 17 óráig biztosítunk tanulóink számára.
- Az intézmény a tanórai foglalkozások mellett a tanulók érdeklődése, igényei, szükségletei, valamint az intézmény lehetőségeinek figyelembe vételével tanórán kívüli egyéb foglalkozásokat szervez délután 16 óráig (szakkör, tehetséggondozó-, differenciált képességfejlesztő foglalkozások, néptánc, szorobán)
- A rendszeres mozgás megszerettetésére a sportcsoportok a tanulók előzetes igényfelmérése alapján szerveződnek.(röplabda, labdarúgás, kézilabda, mazsorett, játékos sport) Eredményes munkájukat tükrözik a városi, megyei, területi, országos, diákolimpiai versenyeken elért jó eredmények.
Tanórán kívüli lehetőség
|
az intézményben működő valamennyi szaktárgyi és sportjellegű szakkör, tehetséggondozó foglalkozás. |
|
az alapfokú művészetoktatás |
SAKK oktatás a Bajnok Sakkiskola szervezésében |
![]() |
A 2022/2023-as tanévben napközi otthonos osztályokat indítunk.
A művészeti iskolában folyó tehetséggondozás a 2003-2004-es tanévtől indult iskolánkban.
Az itt folyó színvonalas munkánknak köszönhetően 2008-ban a minősítő eljárás során KIVÁLÓRA MINŐSÍTETT MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY lettünk.
Tanszakjaink:
- Színjáték
- Képzőművészeti
Évfolyamok:
- előképző 1- 2. évfolyam (heti 2 óra)
- alapfok 1-6. évfolyam (heti 4 óra; bábjáték 1-3. évfolyamon 5 óra)
Az alapfok 6. évfolyam elvégzése után a tanuló alapvizsgát tehet, mely feljogosítja a továbbképző évfolyamon való továbbtanulásra.
Az alapfokú művészeti iskola térítési díj, illetve tandíj megfizetésével vehető igénybe, melyre félévente kerül sor.
Nem fizet térítési díjat a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetű tanuló, valamint a testi, érzékszervi, értelmi, beszédfogyatékkal élő gyermek. A szülőnek hivatalos okmánnyal (jegyzői, gyámhatósági, szakértői határozattal) kell bizonyítania.
Díjkedvezmény igényelhető a megfelelő jövedelemigazolások benyújtásával.
Jelentkezés minden tanévben jelentkezési lap kitöltésével történik.
Jelentkezési lap - Színjáték tanszak | |
Jelentkezési lap - Képzőművészet tanszak |
További hasznos információkat talál a Debreceni Bolyai János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskoláról az alábbi linkeken:
Miért jó alapfokú művészeti iskolába járni?
Milyen volt a 2020/2021. tanév első féléve a művészeti iskolában?
A művészeti iskola hétköznapjai
A következő tanévben hit- és erkölcstan oktatás megszervezését vállaló egyházi jogi személyek megnevezése és az iskola székhelye, feladatellátási helye szerint illetékes képviselőjének neve, címe (A 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 182/A és 182/B § értelmében.) itt található.
Az Etika illetve a Hit- és erkölcstan oktatás választása esetén a kitöltendő nyilatkozat innen letölthető.
Magyar Görögkatolikus Egyház
Református Egyház
A következő linken tájékozódhatnak a hittan oktatásról: https://reformatus.hu/hittan/
Az egyházközség által rendelkezésére bocsátott hit- és erkölcstanoktatáshoz kapcsolódó dokumentumok ide kattintva megtalálhatók.
Római Katolikus Egyház
![]() |
![]() |
Nagyobb kép |
A Római Katolikus Egyház tájékoztatója