Diáksport

Céljaink, eredményeink

Legfontosabb célként valamennyi gyermeknél az egészséges életmód iránti igény kialakítását jelöltük meg. A lakótelepi környezetből érkezett tanulóinkhoz igazodva fontosnak tartjuk, hogy a lehetőségek széles skáláját kínáljuk azon gyermekek számára, akiknek az iskola biztosítja az egyetlen sportolási lehetőséget. Ugyanígy azok számára is, akiknél ez szemléletváltást eredményezhet. A rendszeres mozgás megszerettetése érdekében nyolc DSE sportcsoport működik az iskolában. A rendkívül népszerű csoportokat a tanulók igényeit előzetesen felmérve, életkor-specifikusan hoztuk létre. Legkedveltebb foglalkozásaink mind a DSE keretein belül, mind a tömegsport foglalkozásokon a labdarúgás, a röplabda valamint az úszásoktatás. A gyerekeket korcsoportos bontásban heti minimum 2x45 perces időtartamban foglalkoztatjuk. Az edzéseket szakképzett testnevelő tanárok vezetik. Ebben az évben is megrendezzük a labdarúgó, játékos sport, kézilabda házibajnokságot, melyen minden osztály csapata részt vesz. A legeredményesebb sportolókat külön értékeljük.
Tanulóink rendszerint szép eredményeket érnek el a városi, megyei, országos diákolimpián.
Egyesületünkben sok a hátrányos helyzetű gyerek. Külső segítség nélkül nem tudnánk számukra ilyen változatos sportprogramot biztosítani.

A Bolyai DSE pályázata a NEMZETI TEHETSÉG PROGRAM keretében

Sikeres pályázatunknak köszönhetően lehetőségünk volt:

• az óvodások Játékos sportversenyének támogatására, lebonyolítására.
• Lehetőséget teremthettünk tehetséges gyerekeink jutalmazására.
• Uszodai versenyt, csúszdaversenyt szerveztünk,
• Röplabdásainkat támogattuk.
• A Mikulás-kupa megrendezését segítettük.
• Játékos sportversenyen versenyző gyerekeinket támogattuk, jutalmaztuk.

Diáksport